Luhačovická kulturní sezóna

Do Luhačovic se nejezdí jenom za blahodárnými prameny, dortíkem na kolonádě nebo voňavou kávou. Po celou sezónu se tu střídají kulturní akce všech žánrů, které přitahují návštěvníky z celé republiky. Jeden kolonádní koncert střídá druhý, v rámci nejrůznějších festivalů a slavností můžete obdivovat umění hudebníků i tanečníků z řady folklórních souborů, múzy se scházejí při představeních v Lázeňském divadle nebo v Městském domě kultury Elektra. Hned několikrát do roka ožívá město oblíbenými jarmarky. V letní sezóně v lázeňském parku často potkáte členy Luhačovického okrašlovacího spolku Calma, kteří v secesních kostýmech a na dobových velocipedech dělají čest svému jménu a zkrášlují svou noblesní elegancí scenérii lázeňského města. A když v adventní době městský ruch opadne a na Luhačovice se tichounce snáší první sníh, rozzáří se celé centrum tisíci světýlky bohaté vánoční výzdoby.

Vždy aktuální informace o probíhajících i připravovaných kulturních akcích vám ochotně poskytnou v Infocentru nebo je najdete na stránkách Městského domu kultury Elektra.

Náš tip: Luhačovicemi vás letos provede také nový průvodce Zvuková mapa Luhačovic. Na infocentru si půjčíte přehrávač a díky zdramatizovaným rozhlasovým hrám se můžete lázněmi procházet za doprovodu Leoše Janáčka, Dušana Jurkoviče nebo dr. Veselého. Hlasy jim propůjčili Igor Bareš nebo Arnošt Goldflam.