Sport, outdoor a příroda

Příhodná poloha Luhačovic, které leží v hlubokém údolí mezi svahy Bílých Karpat a Vizovických vrchů, skýtá ideální podmínky pro sportování spojené s odpočinkem. Luhačovice a okolí si proto oblíbili bajkeři a cyklisté. Na trasách a stezkách Luhačovského Zálesí nepotkáte davy, krajina je tu k cyklistům docela milosrdná, a zároveň nabízí dechberoucí výhledy, výživné sjezdy i dostatek prostoru pro celodenní vyjížďky. Hned nad městem se tyčí vrchol Komonec, kam si můžete udělat výšlap na kole nebo celodenní pěší výlet. Projít se můžete také k malebnému poutnímu kostelu Malenisko nad Provodovem nebo se navečer vyšplhat na Petrůvku a vychutnat si ty nejkrásnější západy slunce.
Kdo je na vodě jako doma, zamiluje si určitě Luhačovickou přehradu. Dá se tu koupat, jezdit na paddleboardu, na šlapadle, rybařit, řádit v aqvaparku nebo kolem dokola kroužit na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. V létě je tu živo a o občerstvení se stará několik restaurací i stánků s pivem a nanuky. Letní podvečery tu mají úžasné kouzlo.

Luhačovice obklopují Bílé Karpaty i Vizovické vrchy – kopce, které vás vezmou za srdce. Neohromí vás vrcholky s rozervanými skalisky vyčuhujícími z kosodřeviny, provedou vás ale květnatými loukami, stráněmi, na kterých se pasou ovečky a starou krajinou, která Valašsko nezapře. Jen pár kilometrů od Luhačovic najdete kraj Žítkovských bohyní, vizovické trnkové království, dřevěnice ve Valašských Kloboukách nebo kraj, kde vyrostla Gabra a Málinka. Kdo by měl kopců dost, může vyrazit na opačnou stranu – do Uherského Brodu, do Vlčnova nebo do Blatničky za vínem. Ostatně, tipy na výlety po okolí pro vás mapuje portál Zlínsko a Luhačovicko. Zjistíte, že na všechny zajímavosti v okolí vám ani týdenní dovolená nemusí stačit!