Oskar Poříska

Zde volitelně podnadpis

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec faucibus, tellus in condimentum gravida, risus justo molestie erat, a aliquam augue tortor quis sapien. Nulla massa est, feugiat sed, dictum eu, condimentum a, augue. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Malá a Velká kolonáda

Adresa: Lázeňské náměstí
Architekt: Oskar Poříska
Rok výstavby: 1950
Nemovitá kulturní památka

Areál funkcionalistických objektů lázeňské kolonády tvoří dlouhou mírně prohnutou linii a skládá se z Malé a Velké kolonády a haly Vincentka. Stavby pocházejí z let 1947–1950, ale projekt vznikl již pro soutěž v roce 1940.  Hlavní větev kolonády, na kterou navazuje hala Vincentky, má deset obchodů a menší otevřenou halu Amandky, pokračuje kavárnou, bývalým vyšetřovacím a výzkumným ústavem a restaurací. Stavitelem byl Karel Pražan.

Hala Vincentky

Adresa: Lázeňské náměstí
Architekt: Oskar Poříska
Rok výstavby: 1957

V hale Vincentky jsou osazeny dvě keramické mozaiky ve stylu socialistického realismu. První od Josefa Kousala a Stanislava Mikuláštíka znázorňuje pramen Ottovky. Výtvarníky druhé mozaiky s pasáky ovcí na „Slanici“, jsou malíř Jan Kobzáň a sochař S. Mikuláštík, který je též autorem reliéfu nad ochozem z roku 1956. Před halou Vincentky stojí památkově chráněný pomník MUDr. Františka Veselého od sochaře Franty Úprky z roku 1923.